ACTIVExSPACE - Obozy dla dzieci i młodzieży, eventy integracyjne i szkolenia outdorowe.

"Jeśli nie umiesz latać, biegnij.
Jeśli nie umiesz biegać, chodź.
Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się.
Ale bez względu na wszystko - posuwaj się naprzód."
- Martin Luther King

Nasza specjalność

SZKOLENIA OUTDOOROWE

Oferujemy szkolenia survivalowe, strzeleckie, wspinaczkowe, jeździeckie, a także off-road.

EVENTY INTEGRACYJNE

Specjalizujemy się w eventach dla dzieci i dorosłych.

OBOZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Organizujemy zielone szkoły, obozy i zabawy w terenie.

Aktualności

ZIELONA SZKOŁA

ACTIVExSPACE zaprasza na wyjazdy integracyjne dla klas w ramach jednego z naszych scenariuszy. Przygotowaliśmy różnorodne programy oparte o zajęcia survivalowe, zajęcia militarne i zajęcia edukacyjne – tematyka zajęć oraz ich stopień trudności dopasowana jest do wieku uczniów i ustalana każdorazowo z Wychowawcą klasy.

Tematy zajęć do wyboru w ramach wyjazdu:

– zajęcia topografii: posługiwanie się kompasem, mapą, określanie kierunków świata za pomocą przyrządów, a także bez nich,

–  zajęcia survivalowe: nauka budowy różnych rodzajów ognisk (ogniska typu: wigwam, palisada, Dakota, skośne, gwiazda i inne), rozpalanie ognisk przy użyciu różnorodnych materiałów (np.: krzesiwo, naturalne podpałki z lasu, typu kora brzozy, pukle itp.), budowa schronień (np.: szałas jednospadowy, szałas dwuspadowy, tipi itp.), sposoby pozyskiwania wody w lesie, wyplatanie pojemników na leśne zbiory, a także inne działania manualne,

– zajęcia ratownictwa medycznego (zajęcia z Pierwszej Pomocy przedmedycznej) i zajęcia Leśnej Apteczki (rozpoznawanie i odnajdywanie roślin leczniczych),

– zajęcia Zielonej Kuchni (rozpoznawanie i odnajdywanie roślin jadalnych na terenie lasu i łąki, eksperymenty z roślinami, przygotowywanie potraw na ognisku typu Dakota),

– zajęcia militarne (wojskowe tory przeszkód, taktyka wojskowa, strzelanie z łuku, karabinka ASG, paintball),

zajęcia z technik linowych (nauka wiązania węzłów, wchodzenie po linie, mosty linowe itp.).

We wszystkich zajęciach dzieci i młodzież uczestniczą aktywnie, otrzymują potrzebne materiały i uczą się samodzielnie realizować zadania.

Zajęcia mają na celu zmotywowanie do poszukiwania nowych rozwiązań i wzajemnej pomocy. Uczą samodzielności, współdziałania oraz integrują grupę.

W ramach wyjazdu proponujemy warianty 2-4 dniowe, w indywidualnych przypadkach istnieje możliwość organizacji wyjazdów dłuższych. Miejsce wyjazdu to teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej lub Rejon Beskidów. 

Co nas wyróżnia?

ŚWIETNA ZABAWA I WSPANIAŁE WSPOMNIENIA

Dokładamy wszelkich starań aby nasze szkolenia i eventy na długo pozostały w Waszej pamięci, a uczestnictwo w nich było dla Was emocjonującym doświadczeniem.

PROFESJONALNA OBSŁUGA

Szkolenia realizujemy z udziałem specjalistów mających wieloletnie doświadczenie i wiedzę w dziedzinach niedostępnych na rynku cywilnym. Dysponujemy profesjonalną bazą szkoleniową w różnych miejscach w Polsce.

BEZPIECZEŃSTWO

Nasze szkolenia są dokładnie przygotowane z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa dla Uczestników. Zajęcia są dopasowane do umiejętności i możliwości poszczególnych Uczestników. Szczególną uwagę zwracamy na zachowanie warunków bezpieczeństwa podczas wszelkiego rodzaju szkoleń praktycznych, np. podczas strzelań, wspinaczki, jazd terenowych, itd.

O nas

ACTIVExSPACE Wioletta Michalczyk jest firmą powstałą w 2021 roku. We wcześniejszych latach kadra firmy organizowała szkolenia outdorowe i integracyjne dla klientów korporacyjnych, klientów indywidualnych oraz obozy letnie dla dzieci i młodzieży we współpracy z Fundacją Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN i Fundacją Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych PRO Patria.

Nasza kadra

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez byłych żołnierzy jednostek specjalnych, którzy posiadają szeroką wiedzę i wieloletnią praktykę w swoich specjalnościach. Nasi instruktorzy to nie tylko profesjonaliści, ale i pasjonaci, którzy w sposób przystępny i z humorem potrafią przekazywać wiedzę popartą doświadczeniem wyniesionym ze swojej służby, niejednokrotnie pełnionej w ekstremalnych warunkach zarówno ćwiczeń jak i działań bojowych. Zawsze chętnie służą Państwu pomocą i radą.

Nasza oferta

W skład naszej oferty wchodzą wydarzenia przeznaczone dla wszystkich, a także obozy i zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

01

SZKOLENIE

SZKOLENIA sURVIVAL - TECHNIKI PRZETRWANIA

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną i praktyczną, gdzie użytkownicy wykorzystują zdobytą wiedzę w terenie. Celem szkoleń jest nauka przeżycia i przetrwania w różnych warunkach i sytuacjach. 

Zagadnienia poruszane na szkoleniu to:

 • ogień / techniki pozyskiwania ognia, typy hubek, przygotowanie,
 • żywność / poszukiwanie w terenie, pozyskanie,
  oprawianie, obróbka cieplna,
 • woda / pozyskiwanie, filtrowanie, przenoszenie,
 • schronienie / typ schronienia, miejsce,
  budowanie,
 • pierwsza pomoc w terenie / złamania,
  krwawienia, utrata przytomności,
 • topografia i poruszanie się w terenie / marsz
  na orientację, praca z busolą i kompasem, topografia,
 • techniki ratownicze i sygnalizacyjne.

02

EVENT

EVENTY SURVIVALOWE DLA FIRM Z ELEMENTAMI INTEGRUJĄCYMI ZESPÓŁ

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Oferta przygotowywana jest indywidualnie w zależności od oczekiwań odbiorcy.

03

SZKOLENIE

SZKOLENIA STRZELECKIE

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Zakres szkolenia zawiera wiadomości na temat budowy i zasad działania broni strzeleckiej, teorii strzału, postaw strzeleckich oraz techniki strzelania z pistoletu, pistoletu maszynowego, karabinka i strzelby gładko lufowej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów – byłych żołnierzy jednostek specjalnych.

Celem szkolenia jest nauka, doskonalenie oraz korekta techniki strzelania. Szkolenie obejmuje 3 poziomy zaawansowania:

 • szkolenie podstawowe;
 • szkolenie średniozaawansowane;
 • szkolenie zaawansowane.

04

SZKOLENIE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Szkolenia adresowane dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką skałkową, nauczyć się podstawowych technik wspinaczkowych i technik linowych. Tematyka zajęć to nauka węzłów, budowanie stanowisk wspinaczkowych, nauka wchodzenia i zjazdów na przyrządach.

05

SZKOLENIE

SZKOLENIA Z JAZDY KONNEJ I RAJDY

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Szkolenia dotyczące nauki i doskonalenia jazd konnych, nauka i doskonalenie umiejętności wykonywania skoków przez przeszkody, rajdy konne w terenie. Zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczynających swoją przygodę z końmi jak również dla osób zaawansowanych.

06

EVENT

PAINTBALL

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Rozgrywki pomiędzy drużynami oparte na wybranych scenariuszach: zdobycie flagi, zdobycie flagi przeciwnika, pojedynek drużyn, utrzymaj VIP-a przy życiu lub inny dowolny scenariusz wymyślony przez zleceniodawcę. Zajęcia organizujemy na wybranym przez nas terenie lub terenie wskazanym przez Klienta.

07

SZKOLENIE

SZKOLENIA OFFROAD

OFERTA DLA WSZYSTKICH

Szkolenia z jazd w terenie przeznaczone są dla osób zarówno nieposiadających doświadczenia jak również dla osób posiadających umiejętności w tym zakresie. Celem szkoleń jest przekazanie uczestnikom niezbędnej wiedzy na temat użytkowania pojazdów osobowo terenowych oraz wyposażenie ich w umiejętności praktyczne, które finalnie zapewnią bezpieczeństwo i satysfakcję podczas samodzielnych wypraw w teren. Szkolenia podzielone są ze względu na tematykę i cele na trzy części:

 • jazda w grząskim terenie,
 • jazda w zimie,
 • pokonywanie brodów.

08

OBÓZ

OBOZY SURVIVALOWE

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Obozy survivalowe zawierające zajęcia oparte o nasz autorski program: 

 • taktyka działań, topografia i umiejętność poruszania się w terenie z użyciem przyrządów i bez nich, umiejętność zbudowania schronienia, kamuflaż, pozyskiwanie w terenie ognia, wody i pożywienia,
 • posługiwanie się bronią (karabinki ASG, noże, toporki, łuki i kusze, rozgrywki paintball). Poza tym zakresem nasze obozy oparte są na nauce samodzielności i odpowiedzialności za innych oraz nauce współdziałania w zespole. Jest to z pewnością świetna propozycja dla młodych, aktywnych osób chcących przeżyć swoją niesamowitą przygodę!

9

OBÓZ

OBOZY KONNE Z ELEMENTAMI SURVIVALU

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Na naszych obozach uczymy jeździć konno od podstaw oraz pomagamy w doskonaleniu dotychczasowych umiejętności. Podczas obozów uczymy zajmować się koniem w zgodzie z jego naturą oraz uczymy pełnej obsługi konia zarówno przed i po zakończonej jeździe (czyszczenie, siodłanie, przyprowadzanie z pastwiska itp.). Podczas obozów proponujemy dodatkowo zajęcia survivalowe oraz artystyczne (praca z różnymi materiałami np. drewno, sznurek, glina itp).

10

ZAJĘCIA

ZAJĘCIA SURVIVALOWE DLA KLAS SZKOLNYCH

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Organizujemy zajęcia dla grup szkolnych obejmujące:

 • elementy survivalowe (nauka rozpalania ognia, pozyskiwania wody i pozyskiwania pożywienia w terenie, posługiwanie się kompasem i mapą oraz orientacja w terenie, budowa stanowisk nocnych i bazy),
 • zajęcia z bronią (posługiwanie się  karabinkami ASG, łukami,  kuszami, paintball),
 • zajęcia wspinaczkowe (techniki wiązania węzłów, podstawy technik wspinaczkowych, przechodzenie po mostach linowych).

Zajęcia są projektowane pod grupę uczniów w zależności od indywidualnych ustaleń z Opiekunem grupy.

11

EVENT

KULIGI

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Organizujemy kuligi w bliskim sąsiedztwie Puszczy Niepołomickiej, które zawierają przejazd saniami i sankami ciągnionymi za saniami. Po zakończonym kuligu grill z kiełbaska i gorąca herbatą. W ramach spotkania istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji z oferty firmy (np. zajęcia strzeleckie lub inne zajęcia grupowe z naszej oferty).

12

EVENT

GRY TERENEOWE

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zajęcia w terenie przygotowane w oparciu o indywidualne ustalenia z Opiekunem grupy.

13

OBÓZ

OBOZY WAKACYJNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – „Aktywna Przygoda”

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

ACTIVExSPACE organizuje wakacyjne obozy, na które zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8 – 14 lat.

Program obozu obejmuje:

 • Zajęcia topografii
 • Zajęcia survivalowe
 • Ratownictwo medyczne
 • Zajęcia z technik linowych (mosty linowe, kolejki tyrolskie, wychodzenie po linie i inne)
 • Gry wojenne – paintball i ASG
 • Strzelanie z łuku i kuszy
 • Gry terenowe i nocne podchody
 • Zajęcia samoobrony
 • Zajęcia artystyczne: tworzenie domków dla owadów, własnoręczne wyplatanie bransoletek, malowanie koszulek techniką Tie Dye, tworzenie własnych magnesów i prace z drewnem
 • Zajęcia militarne z żołnierzami: wojskowe tory przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna, taktyka wojenna
 • Rekreacja i wypoczynek nad jeziorem Gołdapiwo, zajęcia wodne pod opieką ratownika

Ponadto po zajęciach programowych możliwość korzystania z:

 • Przystani ze sprzętem wodnym (kajaki, rowerki wodne, łódki).
 • Bezpiecznego kąpieliska.

Liczba uczestników: 25 – 40 osób (jeden wychowawca na 15 uczestników).

Opinie naszych klientów

Dzieciaki wróciły zadowolone, pełne energi i z nowymi znajomościami. Polecam!
Tomek
Pełen profesjonalizm i doskonała zabawa. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy.
Kasia
Great fun! Pleasure working with you guys. First, but not last of our events organized by you.
Joe

Zapisz się na wydarzenie!

Aby zapisać się na wydarzenie wypełnij poniższy formularz.

  Kontakt

  Wioletta Michalczyk,
  ul. Chmieleniec 37/23,
  30-348 Kraków

  Adres

  ul. Chmieleniec 37/23,
  30-348 Kraków,
  Polska

  Kontakt

  © Copyright Digital Systems Technologies 2022. All rights reserved.